Zadzwoń: +48 668 128 260 Pracujemy w godzinach: 9-17

Projektowanie ogrodów

Projektowanie i zakładanie ogrodów Stworzymy ogród dopasowany do Twojej przestrzeni

http://ampogrody.pl/wp-content/uploads/2016/08/landscape-gardener-1-364x354.png

Większość osób uważa, że zlecenie w zakresie projektowanie ogrodów to poważna sprawa, dlatego że wymaga to wiedzy oraz doświadczenia. Jednak, gdy bardzie przyjrzymy się sprawie, to okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne.

Projektowanie ogrodów. Ważny jest pomysł

Wizualizacja usługi projektowanie ogrodów Olsztyn, Augustowska

Zanim zaczniemy zakładać ogród, najpierw musimy go zaprojektować, tak aby wszystko tworzyło logiczną oraz kolorystyczną spójność. Najlepiej jest rozrysować swój projekt na kartce papieru lub użyć programu graficznego na komputerze, model powinien być przedstawiony z lotu ptaka, po to aby mieć lepszy ogląd na sytuację oraz można było nanieść ewentualne korekty lub zmienić rozmieszczenie przedmiotów wewnątrz ogrodu. Zanim rozpocznie się projektowanie, należy wiedzieć jaką przestrzenią dysponujemy, to ważne, ponieważ w trakcie prac, może się okazać że nie posiadamy wystarczającą miejsca i projekt będzie do niczego.

Zapraszamy na stronę Kontakt i do skorzystania z naszej pomocy

Warto również odpowiedź sobie na kilka pytań odnośnie przeznaczenia danej strefy w ogrodzie, czy będzie się w niej znajdować miejsce do zabaw dla dzieci, wybieg dla zwierząt domowych albo gdzie umiejscowić strefę relaksu. Z pozoru błahe sprawy mogą przerodzić się w poważny problem, a nasz kawałek zieleni nie będzie tym co sobie zamarzyliśmy. Kiedy odpowiemy na te i inne kwestie, przychodzi czas zająć się projektowaniem obiektów. Zaznaczamy gdzie posadzone będą grupy roślin, którędy pobiegną ścieżki oraz podjazdy, a także jak dużą przestrzeń pokryje trawnik.

Realizacja i styl ogrodu

Gdy masz już gotowy projekt, postaraj się dobrać do niego elementy w taki sposób, aby tworzyły razem harmonijną całość. W tym przypadku skup się na głównym budynku, ale nie zaniedbuj otoczenia, lepiej pójść na kompromis niż stworzyć coś kompletnie niepasującego do siebie. Podstawą każdego ogrodu są rośliny, zazwyczaj kwiaty. W czasie wybierania roślin do ogrodu, należy zwrócić uwagę na parę istotnych czynników, m. in. czy klimat będzie odpowiedni dla danej rośliny, jakiego rodzaju gleby wymaga.

Dodatkowo roślinność winno dostosować się do tego jakie warunki panują w obrębie samej działki, w tym wypadku należy swoją uwagę skierować w stronę takich aspektów jak:
• rozmiar działki
• ilość opadów deszczu
• nasłonecznienie
• produkcja alergenów przez rośliny
• prawo budowlane
W momencie, w którym wszystko będzie gotowe czas przystąpić do realizacji. Jeśli nie jesteś profesjonalistą, potraktuj swój plan bardziej elastycznie, nie wszystko musi się udać za pierwszy razem perfekcyjnie. Nie dodawaj nowy roślin na rabacie, mimo że w początkowej fazie wydaje cię pusta, to szybko się zmieni, niektóre gatunki są bardzo ekspansywne. Nie bój się zmieniać czy przesadzać roślin w inne miejsca, lepiej postawa na jakość niż ilość, unikaj zbyt wielu kwiatów o tym samym kolorze. Wypróbuj rośliny jednoroczne, może któraś z nich będzie w sam raz do twojego ogrodu. Ważne, aby po pierwszy niepowodzeniach nie poddawać się tylko poszerzać swoją wiedzę nt. sadzenia oraz pielęgnacji roślin, dobierania barw, a na pewno w przyszłość osiągniesz sukces na tym polu.
Projektowanie oraz zakładanie ogrodów nie należy do najłatwiejszych rzeczy, jednak nie znaczy to, że nie jest do opanowanie przez laika, wystarczy odrobina chęci oraz zapał, a każdy sprosta temu zadaniu.

Ciekawa klasyfikację ogrodów znajdziesz na Wiki

Firma AMP poleca projektowanie ogrodów Olsztyn i okolice

Otwórz więcej usług Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić

Architektura Ogrodowa

Architektura Ogrodowa

Zadbamy o klimatyczną architekturę ogrodową, dzięki której Państwa ogród nabierze stylu

Czytaj więcej →

Ogrody wertykalne

Ogrody wertykalne

Ogrody wertykalne. Radość z codziennego kontaktu z ogrodem

Czytaj więcej →

Koszenie trawników

Koszenie trawników

Kosimy trawniki profesjonalnym sprawdzonym sprzętem najwyższej jakosci

Czytaj więcej →

Nasadzenia

Nasadzenia

Sadzimy drzewa, krzewy, rabaty, skalniaki...

Czytaj więcej →

Zakładanie trawników

Zakładanie trawników

Stosujemy sprawdzone metody zakładania trawników

Czytaj więcej →

Zagospodarowanie odpadów

Zagospodarowanie odpadów

Nie wiesz co zrobić ze ściętą trawą, liśćmi, które spadły z drzew?

Czytaj więcej →

Company 1
Company 2
Company 3
Company 4
Company 5

Plan Ekonomiczny

Zapytaj o cenę
  • Koszenie trawnika
Zadaj pytanie

Plan Standard

Zapytaj o cenę
  • Pielęgnacja drzew i krzewów
  • Koszenie trawnika
Zadaj pytanie

Plan Premium

Zapytaj o cenę
  • Kompleksowa pielegnacja
  • Pielęgnacja drzew i krzewów
  • Koszenie trawnika
Zadaj pytanie
pl_PLPolish