Zadzwoń: +48 668 128 260 Pracujemy w godzinach: 9-17

Ogrody wertykalne

Ogrody wertykalne Stworzymy ogród wertykalny pasujący do wnętrza

http://ampogrody.pl/wp-content/uploads/2016/08/landscape-gardener-1-364x354.png

Ogrody wertykalne - ich założenie we wnętrzu mieszkania, czy biura tak naprawdę nie jest takie trudne pod warunkiem, że prace wykonana odpowiednia firma, która profesjonalnie się tym zajmie. Nasi specjaliści nie tylko doradzą gdzie oraz na której ścianie umieścić taki ogród, powiedzą jakie rośliny najlepiej będą rosły na takiej ścianie, czy od razu doradzą jak je pielęgnować.

 

Wizualizacja Ogrody wertykalne Olsztyn, ul. Augustowska

Wiele osób może się zastanawiać czy jego mieszkanie, biuro nadaje się na taki ogród.
Taką ścianę z roślinami możemy założyć praktycznie wszędzie. Ważne, aby taka ściana miała dobre naświetlenie, niezależnie czy to będzie naturalne, czy oświetlenie sztuczne.
Należy zwrócić uwagę na to, że taki ogród będzie gromadzić wilgoć, a więc najpierw trzeba koniecznie zabezpieczyć odpowiednio ścianę przed wnikaniem wody, zanim zabierzemy się za montaż naszego ogrodu wertykalnego.

Polecamy ogrody wertykalne Olsztyn, Augustowska Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy

Dlaczego warto założyć ogród wertykalny

Możliwość bycia otoczonym przez rośliny to dla nas świetny sposób na relaks, ale stworzenie wymarzonego ogrodu nie zawsze jest możliwe, często z powodu braku miejsca potrzebnego do realizacji pomysłów. Jest jednak na to rozwiązanie, a mianowicie wertykalny ogród, zwany także zieloną ścianą (pomysłodawcą tego rozwiązania był francuski podróżnik i botanik Patrick Blank). Roślinność tworzy się w kompozycji pionowej, bez udziału konkretnej gleby lub powierzchni — podczas montażu na odpowiednio dostosowanej strukturze w różnych wariantach montażowych.

Popularne rozwiązania

Popularnym rozwiązaniem jest stalowa konstrukcja rusztowania składająca się ze specjalistycznych paneli i węży nawadniających, które można dowolnie łączyć w celu uzyskania idealnych zielonych pól. Na dole całej konstrukcji powinien znajdować się zbiornik na wodę nieabsorbowaną, wodę wielokrotnego użytku.

Wybór roślin tworzących zieloną ścianę zależy w dużej mierze od warunków i ilości czasu, jaki możemy im dać. Rośliny, takie jak np. paprocie, egzotyczne rośliny domowe powinny być wybrane do wnętrz, a gatunki, które tolerują określone warunki klimatyczne, powinny być wybrane do zewnętrznej ściany budynku lub do niezależnej konstrukcji w ogrodzie.

W rzeczywistości dobrze znane rośliny zielne można sadzić na pionowych ścianach, o ile zapewniamy im odpowiednią ilość światła i odpowiednią temperaturę. Niektóre popularne gatunki roślin wykorzystywane do tworzenia wertykalnych ogrodów to: żurawka, funkia, wilczomlecz, rozchodnik, sadzonki skalne, ale także wszystkie rodzaje ziół, które można później wykorzystać w kuchni. Planując zieloną ścianę, opłaca się łączyć gatunki o różnych kolorach i kształtach liści, powierzchnia staje się wówczas atrakcyjna i wielowymiarowa. Musimy tylko pamiętać o regularnym uzupełnianiu składników odżywczych, sprawdzaniu wilgotności oraz usuwaniu wysuszonych liści i wyblakłych kwiatostanów.

Ogrody wertykalne mają wiele zalet. Pozwalają nie tylko na użycie niewielkiej powierzchni, ale także pozwalają dostosować projekt do konkretnych wymiarów powierzchni. W rezultacie otrzymujemy nie tylko przyjazne środowisko z natlenionym, oczyszczonym powietrzem i dostosowanymi poziomami wilgotności, ale także ciekawą zieloną ścianę. Ważnym argumentem wspierającym wertykalne ogrody jest również ich pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

Sprawdź artykuł na temat w New York Times

Otwórz więcej usług Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić

Architektura Ogrodowa

Architektura Ogrodowa

Zadbamy o klimatyczną architekturę ogrodową, dzięki której Państwa ogród nabierze stylu

Czytaj więcej →

Projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów

Zaprojektujemy, założymy ogród i dostosujemy do Twojej przestrzeni

Czytaj więcej →

Koszenie trawników

Koszenie trawników

Kosimy trawniki profesjonalnym sprawdzonym sprzętem najwyższej jakosci

Czytaj więcej →

Nasadzenia

Nasadzenia

Sadzimy drzewa, krzewy, rabaty, skalniaki...

Czytaj więcej →

Zakładanie trawników

Zakładanie trawników

Stosujemy sprawdzone metody zakładania trawników

Czytaj więcej →

Zagospodarowanie odpadów

Zagospodarowanie odpadów

Nie wiesz co zrobić ze ściętą trawą, liśćmi, które spadły z drzew?

Czytaj więcej →

Company 1
Company 2
Company 3
Company 4
Company 5

Plan Ekonomiczny

Zapytaj o cenę
  • Koszenie trawnika
Zadaj pytanie

Plan Standard

Zapytaj o cenę
  • Pielęgnacja drzew i krzewów
  • Koszenie trawnika
Zadaj pytanie

Plan Premium

Zapytaj o cenę
  • Kompleksowa pielegnacja
  • Pielęgnacja drzew i krzewów
  • Koszenie trawnika
Zadaj pytanie
pl_PLPolish