Zadzwoń: +48 668 128 260 Pracujemy w godzinach: 9-17

Koszenie trawników

Koszenie trawników Posiadamy profesjonalne kosiarki wysokiej jakości

http://ampogrody.pl/wp-content/uploads/2016/08/landscape-gardener-1-364x354.png

Polecamy nasze usługi w zakresie - koszenie trawników.

koszenie trawników Chcesz aby Twój trawnik wyglądał zawsze świeżo i atrakcyjnie?

Zadzwoń 668 128 260 lub wejdź na stronę Kontakt . Zapraszamy

Polecamy koszenie trawników Olsztyn i okolice

Koszenie trawnika jest bardzo ważnym elementem jego pielęgnacji, jeśli chce się go utrzymać w dobrej kondycji. Chcesz się dowiedzieć jak często i co najważniejsze prawidłowo kosić trawę, jeśli tak, to zapraszam do artykułu poniżej.

Koszenie trawników. Krótka historia

Pierwsze trawniki zakładano w Anglii w okresie średniowiecza, były to najczęściej udeptywane pastwiska i nawożone przez pasące się owcy. Taki proces może zaobserwować również współcześnie, w okolicach kwaśnych górskich pastwisk. W tamtych czasach i aż do pierwszej połowy XIX w. trawę koszono za pomocą kosy oraz w miejscach trudno dostępnych np. przy płocie, sierpem. Era tych narzędzi zakończyła się wraz z wynalezieniem przez Edwina Buddinga kosiarki w roku 1830. Była to kosiarka bębnowa, około 30 lat później skonstruowano pierwszą kosiarkę spalinową. Reszta historii jest już dobrze znana i wymaga specjalnego wyjaśnienia.

Czym kosić trawnik ?

Ze względu na rodzaj dostępnych kosiarek wyróżniamy:
• kosiarkę spalinową
• kosiarkę elektryczną
• kosiarkę bębnową
• traktor ogrodowy

Koszenia trawników. Zasady

1. Koś trawnik często ale mało
Trawnik powinien być koszony często, ale w taki sposób żeby jego nie był zbyt niski, standardowy trawnik ma wysokość około 4cm

2. Trawnik koś tylko suchy i podlej go po koszeniu.
Trawnik kosimy tylko gdy jest suchy, najlepiej rano lub wieczorem, nigdy w południe, gdy jest mocne słońce, po koszeniu intensywnie podlewamy.

3. Ostrza muszą być ostre
Ostrza twojej kosiarki muszą być naostrzone podczas koszenia trawy, w przeciwnym razie nie będzie ich kosił tylko rozrywał, a trawnik będzie wygląd nie zbyt elegancko.

Kiedy kosić trawę?

Jeżeli chcemy, aby nasz trawnik wyglądał świetnie, wręcz jak dywan, to niestety musimy kosić go raz w tygodniu. Jeśli jednak nie zależy nam tak bardzo na wyglądzie to możemy robić to rzadziej, ale nie można pozwolić aby trawa przekroczyła wysokość 8 cm, a tym bardziej zakwitła. Jak często będziemy kosić trawę zależy od kilku czynników :
• od pory roku i temperatury – trawa szybciej rośnie na wiosnę oraz w lecie, ponieważ jest wilgotno oraz ciepło
• nawożenia – jeśli będziemy intensywnie nawozić trawnik, będzie on szybciej rósł
• podlewania – częste podlewanie powoduje szybszy wzrost trawy
• gatunku trawy – niektóre rodzaje traw rosną szybciej niż inne, dlatego komponując mieszankę do trawnika warto to mieć na uwadze
Wybór odpowiedniego sprzętu oraz wiedza nt. koszenia trawy jest niezbędna, aby utrzymać swój trawnik w dobrej kondycji. Tylko i wyłącznie od nas samych będzie zależeć czy nasz trawnik będzie wyglądać jak dywan, czy znacznie gorzej.

Chcesz sprawdzić jakie są ceny koszenia trawników w Londynie? Kliknij https://www.fantasticgardeners.co.uk/lawn-care/

pl_PLPolish