Zadzwoń: +48 668 128 260 Pracujemy w godzinach: 9-17
Kwiaty wiosenne od A do Z

Blog

01Mar

Kwiaty wiosenne od A do Z

Opublikował admin w Kwiaty


Pierwsze białe kwiaty wiosenne, które czasami zakwitają w lutym a z pewnością pojawią się w marcu nazywane są przebiśniegami. Są to kwiaty, które charakteryzują się eliptycznym kształtem oraz śnieżnobiałym kolorem. Sadzi się je z końcem lata, ewentualnie początkiem jesieni na głębokość około 5-10 cm.

W wczesnowiosennym okresie pojawiają się również krokusy. Są to zimujące w ziemi bulwiaste rośliny, które mają około 10-15 cm wysokości. Mają one kielichowaty kształt a ich kwiaty występują w kolorach fioletowym, żółtym lub białym. Sadzi się je jesienią od września do października lub wczesną wiosną. Cebulki należy umieścić w glebie na głębokość około 6-10 cm w odstępach, co 10-15 cm.

Pięknym wiosennym kwiatkiem jest zawilec, który kwitnie w kwietniu i maju. Jego płatki mają barwę białą lub różową. Najlepiej przyjmuje się na wilgotnych wapiennych glebach. Warto wspomnieć, że dobrze rośnie w grupach w półcieniu. Kwiaty te sadzi się co 10-25 centymetrów. Co bardzo ważne wymaga okrywania. Ponadto należy pamiętać o obfitym podlewaniu i nawożeniu.
Ważne miejsce na liście wiosennych kwiatów zajmują tulipany. Ich płatki mogą przybierać różne kolory, czerwone, różowe, białe lub żółte. Zalecany do sadzenia jest przełom września i października. Cebulki umieszcza się w glebie na około 10 cm. Tulipany najbardziej lubią gleby o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Istotne jest również ich regularne podlewanie.
Popularne rośliny wiosenne to narcyzy, których kwiaty są najczęściej żółte, lecz można też trafić na inne kolory. Są bardzo łatwe w uprawie, tolerują właściwie każdy rodzaj ziemi. Termin sadzenia narcyza rozpoczyna się w sierpniu i trwa do listopada. Zasada ich sadzenia jest taka, że im lżejsza gleba tym głębokość może być większa. Podczas sadzenia cebulek, należy zachować odległości między nimi na około 10-15cm. Jest to wieloletnia roślina, która tolerują obecność innych kwiatów
Powyżej opisane zostały najpopularniejsze wczesnowiosenne i wiosenne gatunki cebulowe. Warto wiedzieć, że wiosna to czas pojawiania się kwiatów między innymi magnolii, rododendronów czy migdałka.

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish