Zadzwoń: +48 668 128 260 Pracujemy w godzinach: 9-17
Kiedy i jak nasadzać

Blog

09Maj

Kiedy i jak nasadzać

Opublikował admin w Nasadzenia


Jak prawidłowo posadzić krzewy i drzewa?

Wymiary wykopu do posadzenia roślin muszą być od nich szersze o około 75% i głębsze o około 15%. Na dnie wykopu usypujemy kopczyk i ustawiamy na nim roślinę i zasypujemy wydobytą wcześniej ziemią. Należy pamiętać, aby podłoże jałowe znalazło się na dole, a warstwa próchniczna na górze. Wsypywaną ziemię należy zagęścić przez polewanie wodą lub ubijając ręcznie.

Piękny ogród to marzenie wielu osób. Dlatego też, przed posadzeniem krzewów i drzew w pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie kiedy i jak nasadzać rośliny.

Kiedy sadzić krzewy i drzewa?

Właściwy termin sadzenia krzewów i drzew zależy przede wszystkim od gatunku i cech odmian w roślin. Od marca do połowy kwietnia najlepiej sadzić krzewy, które z trudnością odbudowują system korzeniowy a mianowicie różaneczniki, azalie, magnolie oraz piwonie. Krzewy róż zakupione z gołym korzeniem, należy posadzić najpóźniej w końcu października. Na zimę trzeba je zabezpieczyć kopczykiem z ziemi lub kory. Najlepszy okres do sadzenia drzew i krzewów owocowych to druga połowa października i początek listopada. Wilgotna wtedy gleba sprawia, że rośliny przyjmują się łatwo i szybko. Z kolei zaś laurowiśnie, mahonie, ostrokrzewy, trzmieliny czy bukszpany należy sadzić od końca sierpnia do połowy września. Wtedy w wygrzanej po lecie glebie przyjmują się dobrze i zapewne zdążą się dobrze ukorzenić zanim nadejdą mrozy. Ta sama zasada dotyczy drzew i krzewów iglastych między innymi takich jak: żywotniki, cyprysiki, jałowce. Drzewa liściaste takie jak brzozy, dęby, klony oraz lipy sprzedawane bez bryły korzeniowej najlepiej sadzić jesienią.

 

3 comments

  Such an awesome gardening template!

  David
  9 listopada, 2016 Odpowiedz

   Thank you!

   admin
   9 listopada, 2016 Odpowiedz

  Recently purchased this WordPress Gardening Theme and have to say, it’s absolutely fantastic. Packed with features and easy to customise.

  The page builder is a joy to use and allows me to essentially build my own pages with the themes pre-defined elements.

  Jason Smith
  9 listopada, 2016 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish